Web Tasarımı Nedir Neden Yapılır

Web Tasarımı Nedir Neden Yapılır
Eklenme Tarihi: 13.06.2017

Web sayfasının son kullanıcı tarafında ara yüzünün görülebilmesi amacıyla hazırlanan kolay, anlatmak istediği bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilecek, işlevsel yapıya sahip ve hızlı şekilde hitap edebilecek yapıda oluşturulması web tasarımı kaba hatlarıyla tanımlar.

Kayseri web tasarım dünyasında günümüzde web her firmanın ve elbette ki bireylerin ihtiyaç duyduğu yazılı ve görsel materyalleri, kendilerini veya firmalarını çok daha geniş kitlelere ulaştırabildiği ve yeni müşteri ve insan portföyü kazanabildiği aslında bir çeşit iletişim aracıdır.

Web tasarımını yaptırarak internette dünyasında yer alan bir firma artık internette kendini geniş bir alanda tanıtma imkanı bulmuştur. Bu sebepten dolayı Kayseri de web tasarım hizmeti alan bir firma aslına bakılacak olursa en hızlı şekilde reklamına başlamış ve yeni kazanımlar elde etmeye başlamıştır.

Profesyonel bir web sayfasının en temel özellikleri nelerdir

Bakıldığı zaman maalesef ülkemizde hazırlanan ve müşterilere sunulan birçok web sitesi profesyonellikten uzak bir yapıda oluşturulmaktadır. Web siteleri, sayfayı kullanacak olan veya müşterinin yada ziyaretçilerin beklentisinden öte, web sitesini yaptıran firmanın  yada kuruluşun istekleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. Bu yaklaşım doğru gibi gelse de aslında mantık olarak yanlıştır.

Aris Yazılım beklentileri çift taraflı olarak değerlendirerek web sayfası hazırlamaktadır. Yani son kullanıcıların beklentileri ve o sayfanın sahibi firmanın beklentileri bir bütün içerisinde harmanlanarak sunulmaktadır.

 

Profesyonel olarak hazırlanan bir web sitesinin ara yüzü, sayfada kullanılan renk kartelası, menüler ve programlamanın genel olarak alt yapısı kullanıcı odaklı hazırlanır.

 

Temel nokta kullanıcıya ürün veya hizmeti en hızlı ve kısa yoldan ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin performansını etkileyecek animasyonlar, bekleme süreçleri, video gibi öğeler mecbur kalınmadıkça çok tercih edilmez.

 

Profesyonel olarak hazırlanan bir web sitesinde yer alan ana sayfa ve alt sayfalar arama motorları tarafından indekslenebilir bir şekilde oluşturulmalıdır. Bu yöntem sitedeki bilgiye ulaşmada en hızlı yoldur.

 

Profesyonel olarak hazırlanan bir web sitesi amacına uygun şekilde hazırlanır. Gereksiz ve detaylar ve öğeler içermez.

 

Profesyonel olarak hazırlanan bir web sayfası özgün yapıdadır. Tasarım ve programlama yapılacak hizmete uygun şekilde yapılır. Aris Yazılımın web tasarımı özgün site içeriği makalesini okuyunuz.

Template olarak adlandırılan ve her yerde fazlaca olan hazır grafik şablonlar ile hazırlanmış web siteleri  profesyonellikten uzak olan çalışmalardır.

Kayseri de Web Tasarım Firmaları arasında farklılık gösterenler her zaman kendi özgün tasarımlarıyla hizmet veren firmalardır.

 

Web Tasarım Maksadı Nedir ve Ne Olmalıdır

Web sitenizi hangi amacınıza uygun olarak kullanmak istiyorsanız, web tasarım süreciniz de aynı amaca uygun tasarım ve programlama yapılmalıdır.  Temel noktasında Kayseri web tasarımlarının  ve ülke genelindeki web tasarımlarının ortak amacı fayda üretmektir. Firmasına veya kullanıcısına gerek zaman gerekse maddi anlamda fayda üretir.

Kurumsal tanıtımı yapan kurumsal web siteleri, ticari ürünlerin tanıtılması için ürün ve katalog siteleri, topluluk ve sosyal iletişim için oluşturulan siteler, online eticaret yapan siteler ve özel olarak kullanılan ihtiyaca yönelik siteler genel olarak kategorileri özetlemektedir.

 

Aris Yazılımın iş sürecinde;

Web yazılımın Kayseri ayağı veya genel ülke ayağında web sitesinin planlaması ve gereksinim analizinin hazırlanması öncelikli ve en önemli aşama olarak öne sırada yer alır. Bu süreç aşamasında müşterinin faaliyet gösterdiği sektör detaylı olarak analiz edilir,  rekabete ve amaca yönelik olarak kalıp çıkarılır.

Hedeflenen proje için hangi yazılım yöntemi ve hangi yazılımlar kullanılacağı belirlenir. JQuery kütüphaneleri, CSS bileşenleri, ASP.NET platformu  tespit edilir.

Müşterinin aklındaki tasarımın çalışması, logo, banner ve renk tercihleri göz önünde bulundurularak HTML, CSS, JS çalışması hazırlanır. 

ASP.NET & MSSQL tabanlı yazılım yapımız ile ihtiyaç duyulan projenin kodlama aşaması gerçekleştirilir. Modüllerden meydana gelen sistemimiz üzerinde proje bileşenleri, yönetim paneli ve içerik yönetim sistemi ile birlikte kodlanır.

Ortaya çıkarılan web projesi müşterinin testine sunulur. Test süreci boyunca sistemin çalışma mantığı ve yönetim paneli bileşenleri için müşteriye eğitim verilir. Müşterimizin eğitimlerinden sonra içerikler tamamlanır. Bu adımların ardından web tasarım sürecimiz tamamlanmış ve projemizin yayına açılışı yapılmış olur.

Artık müşterimiz isterse Kayseri Web Tasarım dünyasına isterse ülke genelinde kendini daha hızlı ve iyi şekilde tanıtır.

Etiket Bulutu (Tags):  kayseri web tasarım  kayseri web yazılım  kayseri web tasarım firmaları  kayseri de web tasarım  web tasarım kayseri  kayseri web  web tasarım  web yazılım DMCA.com Protection Status
2019 © Aris Yazılım